רכב להסעת נכה

ישנם נכים שאינם יכולים או אינם מעוניינים לנהוג, אם מפאת הגיל, אם מפאת המגבלה הפיזית או המנטאלית ואם כי אינם מעוניינים בכך. אך גם לקבוצה זו, יש להתאים רכב שישרת את צרכיהם ואת צרכי המשפחה. לשם כך, יש לבחור את סוג הרכב המתאים והאבזור שיאפשר נוחות מרבית.

הסעת נכה ישוב על כיסא גלגלים ברכב פרטי מצריכה שימוש בכוח פיזי רב מהמלווה/נהג בעת סיוע בהכנסה והוצאת הנכה מהרכב וכן באחסון כיסא הגלגלים. לכן, הדבר קל וישים יותר כאשר מדובר בילד קטן או באדם בעל ממדי גוף קטנים ומשקל קל.

האביזרים שיכולים לסייע להסעת נכה ישוב על כיסא גלגלים ברכב פרטי הם: מושבים נשלפים, מרימון, מעלון גג ומנופים לאחסון כיסא הגלגלים בתא המטען.

הסעת נכה ישוב על כיסא גלגלים ברכב וואן או מיני-וואן היא קלה, נוחה ומפנקת. העלאת הנכה לרכב מתבצעת ללא כל מאמץ באמצעות מעלית חשמלית המותקנת ברכב. ישנם סוגי מעליות רבים בעלי יתרונות שונים אשר מאפשרים מרחב בחלל פנים הרכב וסידור ישיבה מותאם לרצונות ולצרכים. הנכה נשאר ישוב בכיסא הגלגלים, ללא צורך במעבר למושב הרכב, כאשר הכיסא מעוגן לרצפת הרכב בעמדת ההסעה שבה מותקנים כל אמצעי הבטיחות הנדרשים לנסיעה בטוחה ונעימה.

סוגי רכבים:

1 פולקסווגן קאדי 2016
2 הסעת נכים ברכבי ואן (מסחריים) או מיני ואן
3 הסעת נכה ברכב פרטי

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"