מכלולים של מערכות נהיגה אלקטרוניות

מנגנון יד אלקטרוני

 

מכלול מנגנון היד האלקטרוני מפעיל את הגז והבלם, הוא מותקן במיקום נוח לנהג בסביבת הנהיגה בהתאמה אישית והוא מופעל באמצעות ידית אחיזה אלקטרונית נוחה אשר ע"י הזזת הידית מופעל מנוע "סרבו" המותקן על דוושת התאוצה והבלימה המקוריים וכך יכול הנהג לנהוג ללא מאמץ ובבטחה. על הידית האלקטרונית ניתן להתקין אמצעי עזר לנהיגה לפי הצורך לאחיזה טובה יותר. לפירוט נוסף ראה הרחבה באמצעי אחיזה.

 

 

ג'ויסטיק

 

ג'ויסטיק מלא הוא פתרון נהיגה לאדם שרק יד אחת שלו מתפקדת ואמור לבצע את כל פעולות הנהיגה ביד זו. הג'ויסטיק הוא מנגנון פין שנע לארבע כיוונים, כל כיוון אחראי על פעולת נהיגה אחרת:    קדימה – בלימה, אחורה – האצה, ימינה – סיבוב הגה ימינה, שמאלה – סיבוב הגה שמאלה.

ישנם גם ג'ויסטיק להגה בלבד וג'ויסטיק להאצה/בלימה  בלבד, הם נועדו לאנשים ששתי ידיהם מתפקדות אך סובלים מבעיית מוטוריקה.

את מהירות התגובה ומידת הרגישות מתאימים לכל נהג באופן אישי.

 

 

הפעלה קולית

 

מערכת ההפעלה הקולית מופעלת ע"י לחיצה על כפתור וזיהוי קולו של הנהג שהוקלט מראש נותן פקודת הפעלה. המערכת מסוגלת להפעיל פונקציות שונות ברכב כמו כיבוי והדלקת מנוע הרכב, העברת הילוכים, הפעלת איתותים, צופר, מגבים ואורות, הפעלת בקרת שיוט, הפעלת מזגן וכדו'

המערכת מתאימה לאלו המתקשים בהפעלת המערכות המשניות ברכב, קטועי כף יד ולאלו הנוהגים עם ג'ויסטיק.

המערכת בטוחה ואמינה לחלוטין.

 

הגה חשמלי

 

הגה חשמלי נועד לספק פתרון למי שאינו מסוגל לסובב את גלגל ההגה באמצעים המכאניים הקיימים כגון ריכוך הגה, גלגל הגה קוטר קטן והגה אופקי.

ההגה החשמלי מאפשר סיבוב קל וחלק מאוד של ההגה.

הידרופיקס הביאה את הבשורה האחרונה בתחום המערכות החשמליות עם מערכת ה"JOYSTEER" המתוחכמת. ייחודה של המערכת  הוא מנגנון ה"פידבק" המועבר אל גלגל ההגה החשמלי ומאפשר שליטה טובה יותר ברכב וחווית נהיגה בטוחה יותר.

 

לוחות פיקוד אלקטרוניים להפעלת מערכות הנהיגה החשמליות ברכב

באמצעות  לוחות פיקוד מפעיל הנהג בעל מוגבלות את כל אמצעי העזר והמכלולים הקשורים בנהיגה כגון נועל חשמלי, כרית ראש חשמלית, מעלית, בלם חנייה חשמלי ועוד. כמו כן, לוחות פיקוד יכולים לשלוט על הפעלת מערכות הרכב המקוריות כמו התנעה, מיזוג, חלונות חשמליים, אורות, נעילה ועוד. יש מגוון רחב מאוד של פעולות שניתן לבצע דרך לוחות ההפעלה. ישנם לוחות הפעלה אנלוגיים עם כפתורים לחיצים וישנם לוחות עם מסכי מגע אלקטרוניים.

לוחות הפיקוד פועלים במקביל למערכות הרכב המקוריות

לוחות הפיקוד מתוכנתות ומכוונות בהתאמה אישית לנהג עפ"י צרכיו ומגבלותיו על מנת לאפשר לו לתפעל את הרכב בלחיצת כפתור בהתאם לטווח התנועה שלו.

בהידרופיקס מגוון רחב של לוחות הפעלה ליצירת התאמה אישית מיטבית לנהג.

 

לוח פיקוד PARAVAN

הדור החדש של לוחות הפיקוד. טכנולוגיה חדשה. מוצר חדש בשוק.

לוח הפיקוד של חב' PARAVAN  הגרמנית הנו לוח מגע שהוטמעו בו מיטב הטכנולוגיות. נעשתה מלכת מחשבת להתאמה מרבית לנוחות המשתמש. הלוח גדול וברור, כפתורי ההפעלה גדולים ונוחים להבנה ולתפעול. הלוח בנוי בצורת ספר שכל עמוד מתמקד בסוג מסוים של פעולות שקשורים באותו שלב התארגנות ברכב ולפי סדר הפעולות לביצוע. ניתן לדפדף בין העמודים קדימה ואחורה לפי הצורך.

תוספות אפשריות למערכת ה PARAVAN הניתנות לרכישה בנפרד:

  1. הפעלת לוחות הפיקוד גם דרך הסמארטפון והטאבלט. ופתיחה וסגירה של המעלית ודלתות הרכב דרך שעון חכם שעובד על מערכת ההפעלה של  Apple (אפל).
  2. מערכת הפעלה קולית שמתחברת ללוח ההפעלה ומבצעת את הפקודות ברכב שהנהג מצווה בקולו במקום לחיצה על מסך המגע של לוח ההפעלה.(כרגע ניתן לבצע פקודות קוליות רק בשפה האנגלית והגרמנית).

המערכת החכמה של PARAVAN  מאפשרת לאנשים בעלי מוגבלות קשה לנהוג ברכב באופן עצמאי. נשמע כמו מדע בדיוני אבל זאת מציאות קיימת שתוכלו להשיג אותה אצלנו בהידרופיקס.

לוח הפיקוד של חברת PARAVAN  הגרמנית

 

לוח פיקוד HF

לוח פיקוד תוצרת הידרופיקס.

קיימים לוחות פיקוד משש פונקציות ועד לשלושים פונקציות המכסים מגוון רחב מאוד של פעולות הפעלה ברכב.

קיים מגוון רחב של לוחות הפעלה כוללי מסכי מגע Touch במידות שונות.

לוח הפיקוד מיוצר בהתאמה אישית לנהג עפ"י צרכיו Custom made

הלוח אמין מאוד, נוח וידידותי למשתמש

 

 

לוח פיקודR.B.

לוח פיקוד של חברת RB הישראלית קיים במגוון לוחות. מלוח פיקוד אנלוגי עם 15 לחצנים ועד למסך מגע בשני גדלים.  מסך "4.3 ומסך "7

חברת RB עובדת עם הידרופיקס ומייצרת עפ"י דרישה לוחות בהתאמה אישית.

לוח פיקוד אלקטרוני R.B.

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"