הסעת נכים ברכבי ואן (מסחריים) או מיני ואן

הסעת נכה ברכב מסוג ואן או מיני ואן, מתבצעת ללא כל קושי או הפעלה של  כוח פיזי מצד המטפלים או בני המשפחה המלווים את הנכה.

ברכבים הגדולים (ואן, מיני ואן, ובלשון ביטוח לאומי "רכב לאביזרים מיוחדים") מותקנת מעלית בתוך הרכב, אשר מאפשרת את ההעלאה והורדה של הנכה הישוב על כסא הרכב אל הרכב.

קיים מגוון רחב של מעליות, לכל אחת יתרונות ומאפיינים משלה, והן מותאמות לסוג הרכב ולהעדפת הלקוח, במידת האפשר.

לקריאה נוספת על סוגי המעליות ואופן פעולתן לחצו כאן.

האזור הקבוע  ברכב בו יושב הנכה  על כסא הגלגלים נקרא "עמדת הסעה". על רצפת הרכב באזור זה מותקן נועל לכסא גלגלים, שמטרתו נעילת כסא הגלגלים בזמן נסיעה, עיגונו לרצפה ומניעת תזוזות בזמן הנסיעה. ישנם נועלים חשמליים וישנם נועלים מכאניים.  כמו כן בעמדת ההסעה מותקנת חגורת בטיחות, כפי שמותקנת בכל מושב רגיל.

לקריאה נוספת על סוגי הנועלים תוכלו לקרוא כאן.

ההחלטה על מיקום עמדת ההסעה ברכב היא משותפת, אתם ואנחנו מחליטים ביחד היכן תמוקם העמדה. האם העמדה תותקן בקדמת הרכב ליד הנהג? האם מאחור? במרכז הרכב? האם מלווה רוצה או  צריך מבחינה רפואית  לשבת ליד הנכה?  האם ליד הנכה צריכים להיות מותקנים אביזרים רפואיים מסוימים?

סוגי הרכבים המשמשים להסעת נכים הם רבים ומגוונים: החל מרכבים מסחריים קטנים יחסית, כמו  סיטרואן ג'מפי , פורד קונקט  ופולקסוואן קאדי,  דרך הרכבים הבינוניים בגודלם כמו הפולקסווגן טרנספורטר  או מרצדס ויטו, וכלה ברכבים הגדולים, דוגמת שברולט סוואנה.

כמובן שניתן להסיע גם במיני ואן קרייזלר,  בדגם הרגיל (לא מוסב) ובדגם המוסב והמונמך לנכים. לקריאה נוספת על רכב מסוג קרייזלר לחץ כאן

חשוב לזכור: לפני כל החלטה של רכישת רכב פרטי או רכב מסוג ואן – חשוב להתייעץ אתנו לגבי מידת התאמת האביזרים לרכב, והאפשרות להתקין אותם ברכב שתבחרו לרכוש.

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"