הסעת נכה ברכב פרטי

 

הסעת נכה ישוב על כסא גלגלים  מתוך רכב פרטי מתאפשרת כשמדובר בנכה בעל מימדי גוף קטנים, כמו ילד צעיר, או מבוגר בעל מימדי גוף קטנים. כאשר מחליטים להסיע ברכב פרטי נכה היושב על כסא גלגלים, יש לקחת בחשבון שצריך לעזור לו להיכנס לרכב אם הוא איננו מסוגל לבצע את המעבר מכסא הגלגלים למושב הרכב בעצמו, ואחר כך יש לאחסן את כסא הגלגלים בתא המטען של הרכב או על גג הרכב. כל הפעולות שמנינו דורשות כח פיזי רב ויש לקחת אותן בחשבון.

ישנם מגוון אביזרים המאפשרים את כניסת הנכה לרכב הפרטי:

מושבים נשלפים מסוג טרני, קארוני או איבו מותקנים במקום מושב הנוסע הקדמי, ונשלפים מחוץ לרכב בצורה מכאנית או חשמלית. היתרון במושבים האלה הוא שהמעבר מכסא הגלגלים למושב הרכב נעשה "באוויר החופשי", מחוץ לרכב, והמעבר רך יותר. אין צורך להידחס ולהתקפל בחוסר נוחות. לאחר שהנכה עבר מכסא הגלגלים למושב הרכב השלוף החוצה, זרוע מיוחדת או בסיס הכסא מחזירים את המושב לתוך הרכב.                                                                  לאחר שהנכה נכנס לרכב, יש צורך לאחסן את כסא הגלגלים ברכב.

לקריאה נוספת על המושבים לחצו כאן.

מעלון גג הינו פתרון אחסון לכסא גלגלים על גג הרכב. כל כסא  שניתן לקפלו ושוקל עד 25 ק"ג יכול להיות מאוחסן במעלון הגג. לקריאה נוספת על מעלון הגג לחצו כאן.

מנוף הוא פתרון נוסף לאחסון כסא גלגלים בתא המטען של הרכב. ישנם סוגים שונים של מנופים, חשמליים ומכאניים, המניפים את כסא הגלגלים אל תא המטען של הרכב. במידה ואתם חושבים על פתרון אחסון מסוג זה, חובה לבדוק האם שטח/ נפח  תא המטען ברכב  מתאים  למימדי המנוף וכסא הגלגלים.

לקריאה נוספת על מנופים לחצו כאן.

חשוב לזכור: לפני כל החלטה של רכישת רכב פרטי או רכב מסוג ואן – חשוב להתייעץ אתנו לגבי מידת התאמת האביזרים לרכב, והאפשרות להתקין אותם ברכב שתבחרו לרכוש.

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"