אחריות חברתית

הידרופיקס מאמינה בתרומה לקהילה כחלק מהעשייה השוטפת ובנוסף לתחום עיסוקה היומיומי, ומשתתפת בפרויקטים ייחודיים אשר תומכים בערכי החברה ובחזונה

 

מסלול נגישות

הידרופיקס פועלת רבות למען הגברת המודעות  לנגישות בישראל. מרבית המשטחים הציבוריים בארץ אינם נגישים לנכים. הידרופיקס פיתחה מסלול המדמה מצבים יומיומיים שונים שבהם נתקלים נכים הישובים על כיסאות גלגלים, הנעזרים בקביים או בהליכון וממחיש אותם. התנסות פעילה במסלול, של אנשים שאינם מוגבלים בניידות, בכל טווח הגילאים, מגבירה את מודעות האוכלוסייה הבריאה לחשיבות שבמתן עזרה, התחשבות והפגנת סובלנות כלפי בעלי מוגבלויות, אנשים עם צרכים מיוחדים וקבלת האחר. המסלול תורם לחינוך דור העתיד, הגברת המודעות בקרב שרי ממשלה, עיריות, שאר הגורמים האחראיים להנגשת הסביבה ולכלל האוכלוסייה.

הידרופיקס מפעילה את המסלול באירועים שונים, בשיתוף עמותת נגישות ישראל, בבתי ספר, אירועים קהילתיים, בכנסת ועוד ועוד.


סדנאות העצמה לנכים

הידרופיקס, מתוך הכרה בצורך ורצון לתרום משהו ממשי וערכי, פתחה שעריה ומארחת במתחמה סדנאות העצמה לאנשים בעלי מוגבלות פיזית. הסדנא תורמת רבות למשתתפיה ע"י מתן כלים להתמודדות, מתן כוח להניע, להצליח, שבירת מעגל הבדידות, הקושי עם בני הזוג והמשפחה ומשמשת כקבוצת תמיכה איכותית. המשתתפים עוברים תהליכים פנימיים עמוקים ומשפרים את איכות חייהם.

 

הרצאות לצוותים רפואיים העוסקים בתחום השיקום

הידרופיקס עורכת הרצאות לצוותים המטפלים במשוקמי פגיעה פיזית בבתי החולים בארץ כחלק מהתהליך השיקומי וכערך מוסף עבורם. בהרצאות אלה מקבל הצוות, הכולל רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק ועובדים סוציאליים, ידע בנושא הניידות, תהליכים ואפשרויות נהיגה והסעה לאנשים בעלי מוגבלות פיזית וזאת בכדי שיוכלו להעביר את הידע למטופלים ולגבש איתם פתרונות המתאימים אישית להם. בנוסף, הידרופיקס תרמה רכבי הדגמה לבתי החולים, בית לוינשטיין ותל השומר, על מנת לאפשר לצוות המטפל לתרגל עם המטופלים מעברים בכניסה ויציאה מהרכב ולבדוק התאמה ראשונית לצרכיהם. בנוסף,  אנו ממשיכים במסורת של שיתוף פעולה רב שנים עם בית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל-אביב, בקורס שיקום נהיגה לנכים שבמסגרתו אנו מעבירים הרצאות מקצועיות.

 

לווי וחניכת סטודנטים להנדסה

הידרופיקס מטפחת את דור העתיד וחונכת במתחמה סטודנטים להנדסה אשר בליווי מקצועי של עובדי החברה המנוסים, מתכננים ובונים את עבודות הגמר שלהם בתואר ההנדסה וזאת בשיתוף והכרה של האוניברסיטאות בארץ. עבודות הגמר הנעשות בהידרופיקס הן בפיתוח מוצרים ופתרונות בתחום הניידות במטרה לשפר את איכות חייהם של המוגבלים בניידות.


חברת הידרופיקס קיבלה בשבוע שעבר (יוני 2014) פרס הוקרה מיוחד על תרומה לקהילה בכנס השנתי של חברת AUTOADAPT

 

פרס הוקרה על תרומה לקהילה

מכתב תודה להידרופיקס על תרומתה בכנס של עמותת נגישות ישראל

 

טורניר טניס הנכים

הידרופיקס מאמינה בפעילות מקדמת בריאות, שיקום ומיצוי היכולות וההנאה האישיות, מעודדת את ספורט הנכים בישראל ופועלת למען טניס הנכים בארץ.
אחריות חברתית

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"