סוגי רכבים לנכי צה"ל

גרסת הדפסה PDF

התאמת הרכבים עבור נכי צה"ל

נכי צה"ל רבים מדרגות שונות יכולים לפנות לקבלת רכבים מאובזרים אשר יאפשרו להם להגיע ממקום למקום ללא תלות באחרים. הרכבים יאפשרו להם ליהנות מחופש תנועה ונהיגה למטרות שונות החל מבילוי ועד עבודה. מדובר בפתרון מצויין עבור נכי צה"ל אשר צריכים להתנייד ויכולים לעשות זאת בקלות יתרה בזכות הרכבים הנ"ל. נכי צה"ל המתמודדים עם נכות ומנסים להקל על חייהם באמצעות רכב מתאים יכולים למצוא רכבים הכולל אביזרים שונים אשר יקלו את הנסיעה ממקום למקום ובאמצעותם יהיה ניתן לנהוג באופן עצמאי בלי להיות תלויים באחרים.

נכי צהל זכאים לקבלת רכב רפואי

נכי צה"ל בדרגות שונות זכאים לקבלת רכב רפואי כך לדוגמא נכה צה"ל פגוע גפיים תחתונות אשר אחוזי הנכות שלו עולים על 30% וכן נכה צה"ל אשר דרגת הנכות היא מעל 50%. הדגם והמנוע של הרכב נקבעים בהתאם לאחוזי הנכוות וסוג הפציעה וכן בהתאם להוראות של אגף השיקום בנושא זה. מתוקף זכאות לרכב נכי צה"ל יכולים לקבל חבילה של הטבות אשר כוללת פטור ממיסי קנייה, פטור מאגרת טסט, השתתפות בביטוח מקיף וכן התקנת אביזרים רפואיים לרכב החל ממנגנון נהיגה ועד כיסא אורתופדי.

המלצתנו בכל הקשור לקבלת זכויות לנכי צה"ל ממשרד הביטחון היא לפנות ולהיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בענייני נכי צה"ל.

רכבים לנכי צה"ל

כיום ניתן למצוא שורה ארוכה של רכבים כאשר ההתאמה מתבצעת בהתאם לשיקולים ולצרכים של האנשים הנוגים ברכב. ישנם רכבים העשויים להתאים לנכים בעלי פציעות שונות ואחרות ואם יוחלט על התאמת רכב לנכי צה"ל הרי הדבר יעשה בהתאם להחלטת רופא תעסוקתי. קיימים מקרים בהם מוחלט כי אין צורך ברכב המתאים באופן אישי לנכה או שהנכה מחליט על בחירת רכב אחר מאשר הרכב אשר הומלץ לו על ידי רופא תעסוקתי או ראש אגף השיקום. יש לציין כי במקרה בו מתקבלת החלטה על בחירת רכב אחר הוא יקבל את הסיוע הדרוש לו במטרה להשיג את הרכב אשר יאפשר לו נוחות ואפשרות להתנייד ממקום למקום. התאמת הרכב עבור נכי צה"ל הוא נושא מורכב המחייב בדיקות שונות ובירורים תוך הצגת המסמכים הדרושים לצורך קבלת הרכב והתאמתו. ההתאמה מתבצעת תוך ניסיון להקל עליו ולוודא כי יש לו אפשרות להתנייד עצמאית ושגרת יומו לא תפגע כתוצאה מהנכות. ההמלצה היא כי את הליך התאמת הרכב ילווה עורך דין מוכר וותיק בתחום- עורך דין אשר בקיא בנהלים השונים של צה"ל ומכיר את התקנות השונות ויש לו ניסיון רב בייצוג נכים במסגרת הגשת בקשה לרכב רפואי.

עורך הדין אלי סבן הינו עורך דין ותיק בתחום ובעל ניסיון רב בייצוג אנשי הבטחון – יש ביכולתו לסייע לציבור נכי צה"ל במטרה לקבל את הרכב המתאים עבורם, כזה אשר יאפשר להם להתנייד בקלות ובנוחות ללא צורך להיות תלויים באחרים ויכלול את האביזרים המתאימים.

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"