צמיגים לרכבי נכים

כל אדם המוכר כנכה על ידי ביטוח לאומי רשאי לרכוש רכב נכים וליהנות מהטבת מס ייחודית. יש מגוון רחב של רכבים המתאימים לנכים אך יש לבחור את הרכב בקפידה ולהתאים אותו לצרכים הייחודיים של הנכה, כמו התקנת מסוע המאפשר את הרמת הנכה מכיסא הגלגלים בקלות ובנוחות, התקנת ידיות אחיזה מיוחדות, התקנת דוושות בלימה ותאוצה או מערכות עזר להיגוי, והתקנת אביזרים נוספים שנועדו להקל על הנכה לנהוג או לשבת ברכבו. במקרים רבים רוכשים הנכים רכבים גדולים ומסיביים לכן יש נקודה נוספת עליה יש לתת דגש והוא נושא הצמיגים לרכב של הנכה.

צמיג מותאם לרכב

צמיגי הרכב משפיעים באופן ישיר על אחיזת הכביש וביצועי הרכב והנהיגה. יש לבחור צמיגים איכותיים המתאימים לכלל המערכות ברכב, לרבות מערכת ההיגוי והבלימה. כמו כן, יש לדאוג לתקינות לחץ האוויר, נושא חשוב שרבים מזלזלים בו. מאחר ורכבי נכים לרוב גדולים וכבדים מהמקובל יש לתת דגש רב על בחירת צמיגים איכותיים העומדים בתקנים הנדרשים. מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי בבחירת צמיגים לרכב נכים על מנת לקבל החלטה נכונה, החלטה שתשפיע על יציבות הרכב, איכות וחוויית הנהיגה, תקינות כללית של הרכב ותפקוד יעיל של מערכת ההיגוי והבלמים בקיץ ובחורף ועוד. יש לזכור כי צמיגים טובים משפרים את אחיזת הכביש, מתחממים פחות, נשמרים לאורך זמן ובמרבית המקרים ניתן לראות גם שיפור בעלויות צריכת הדלק של הרכב.

בטיחות הנסיעה

כאמור, רכבי נכים הם לרוב מסיביים וגדולים ויש לשמור על תקינות הרכב, לטפל בו בזמן ולשמור על כללי הבטיחות והנהיגה הנכונה. כדי להשלים את בטיחות הנסיעה וביצועי הכביש יש לבחור צמיגים איכותיים, עדיף ממותג מוכר ומוביל. חשוב לציין כי משרד התחבורה מאפשר יבוא לישראל רק של צמיגים אשר עומדים בתקנים האירופאיים או האמריקאים הידועים כקפדניים. צמיגי הרכב הם מוצר הנדסי עתיר טכנולוגיות ויצרני הצמיגים מפתחים דגמים חדשים אחת לכמה שנים כדי לספק ללקוחות בטיחות גבוהה יותר וביצועים משופרים.

צמיג הוא מוצר בטיחותי לכל דבר לכן יש לבחור בקפידה את הצמיגים לרכב, במיוחד כאשר בוחרים צמיגים חדשים לרכבי נכים. יש לבדוק מהן תכונות הצמיג ומהי מידת התאמתו לרכב המסיבי של הנכה. כמו כן, יש לבחור צמיגים בהתאם לאופן השימוש ברכב, מספר הקילומטרים שנוסעים בשנה, תנאי הכביש, נסיעה בעיר או מחוץ לעיר ואופי הנהיגה ברכב.

בדיקת תקינות הצמיגים

יש לבדוק באופן שוטף את תקינות הצמיג ולוודא אחת לכמה ימים כי לחץ האוויר בצמיג תקין ונכון בהתאם להוראות היצרן. חשוב להדגיש כי לחץ האוויר הוא הפרמטר החשוב ביותר לבטיחות הנסיעה וביצועי הכביש של הרכב כמו גם על תצרוכת הדלק, מרחק הבלימה ואחיזת הכביש. ברכב הנכים המסיבי יש לצמיגים חשיבות רבה יותר ולכן מומלץ לפנות לחברה מקצועית ומנוסה שמסייעת לנכה או לנהג מטעמו לבחור את הצמיגים הבטוחים והאיכותיים ביותר בהתאמה לסוג הרכב, משקלו ובהתאם לאופי הנהיגה והשימוש ברכב.

חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"