מיני ואן קרייזלר מותאם לנכים

רכב מסוג מיני ואן קרייזלר כשמו כן הוא – קטן יחסית במידות אבל גדול באפשרויות. בניגוד לרכבי הוואן (VAN) הגדולים (רכבים מסחריים), הרכב הוא נמוך, אך חלל הפנים שלו גדול דיו ומאפשר נהיגה של נכה או הסעת נכה ישוב על כסא גלגלים ואפילו שני נכים ישובים על כסא גלגלים.

גולת הכותרת שלרכבי המיני ואן  היא המיני ואן קרייזלר המונמך והמוסב לנכים. משמעות הדבר היא  שרכב רגיל מסוג מיני ואן עובר הנמכה ושינוי המרכב במפעל בארצות הברית. כמו כן מותקנת ברכב מעלון / רמפה חשמלית, המאפשרת את כניסת הנכה לרכב כשהוא ישוב על כסא גלגלים.  ההנמכה נדרשת על מנת ליצור חלל פנים גבוה יותר בתוך הרכב, וגם על מנת שהשיפוע בכניסה לרכב, אותו מאפשרת הרמפה, לא יהיה תלול מדי ויאפשר כניסה לרכב ללא קושי.

מושב הנוסע הקדמי ברכב ומושב הנהג  - שניהם ניתנים לשליפה מהירה וקלה, ומאפשרים לנהג היושב על כסא גלגלים לנהוג מכסא הגלגלים בעמדת הנהג, או מוסע היושב על כסא גלגלים לשבת על כסא הגלגלים בקדמת הרכב. כמו כן ניתן לבנות עמדת הסעה מרכזית למי שיושב על כסא הגלגלים מאחורי מושב הנהג ומושב הנוסע הקדמי.

תארו לכם מצב שבו שלושה אנשים על כסאות גלגלים יכולים לשבת בקדמת הרכב ובמרכז הרכב, ועוד שלושה אנשים יושבים על המושב האחורי ברכב!

השליפה המהירה של מושבי הרכב הקדמיים מאפשרת כמובן גם החזרה מהירה של המושבים, וכך, נהג שאינו מוגבל יכול לחבר בחזרה את מושב הנהג ולנהוג ברכב כרגיל.

אחד היתרונות הבולטים של הרכב הוא הרכות שלו. ההגה הרך מאפשר למוגבלים הסובלים מקושי לסובב את גלגל ההגה לעשות זאת בצורה קלה יותר. לפתרונות נוספים לקושי בסיבוב גלגל ההגה לחצו כאן.

כמו כן, מערכת המתלים והקפיצים של הרכב רכה במיוחד, ומאפשרת נסיעה רכה ונטולת טלטולים. הדבר חשוב במיוחד עבור מי שסובל מקיבועים של עמוד השדרה ומבעיות נוירולוגיות המצריכות הימנעות מטלטולים.

נהגים או מוסעים גבוהים במיוחד, שגובהם עולה על 135 ס"מ בישיבה על כסא גלגלים,  נתקלים בבעיית גובה בתוך רכבי הוואן הרגילים. לעיתים הראש פוגע במשקוף הכניסה, או  שהראש נוגע בתקרת הרכב (דבר שאסור שיקרה!), או ששדה הראייה בעמדת הנהיגה נחסם, ומה שהנהג רואה זה בעיקר את המשקופים או הדיפונים העליונים של הרכב. בעיה זו נפתרת ברכב מסוג מיני ואן קרייזלר. גובה הפנים העצום שלו מאפשר גם לנהגים או מוסעים גבוהים במיוחד, או בעלי מימדים רחבים מאוד, או כאלה היושבים על כסאות גלגלים גבוהים וגדולים במיוחד, ליהנות מסביבת נהיגה או הסעה נוחה ומותאמת למימדי הנכה ולמימדי כסא הגלגלים שברשותו.

העיצוב המושלם של המיני ואן קרייזלר המוסב והמונמך לנכים, והתכנון הפנימי שלו מאפשרים חווית נהיגה והסעה נעימה במיוחד.

את רכבי המיני ואן קרייזלר ניתן לקנות גם ללא ההסבה והנמכה, ולהתקין בהם מעלית מיוחדת המאפשרת כניסת כסא גלגלים לרכב. גובה הפנים ברכב הרגיל (שאיננו מונמך) איננו גבוה כמו במונמך, ולכן ההסעה על כסא גלגלים מתאפשרת ברכבים הלא מונמכים בעיקר לילדים, או למבוגרים בעלי מימדי גוף קטנים וכסא גלגלים קטן.

Click to enlarge image p19uko24d21ilu1v7a1pti4acaga6.jpg

מיני ואן קרייזלר מותאם לנכים - מצב נסיעה

לפני שמחליטים על רכישת רכב מסוג מיני ואן קרייזלר שאינו מונמך – אלא רגיל – כדאי להתייעץ אתנו ולבדוק שהרכב מתאים למימדי המוסע וכסא הגלגלים.


חדשות ועדכונים

שימו לב! שימו לב!

עמותת "נגישות ישראל" מחפשת מתנדבים לקמפיין בינלאומי שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנו למיגור תופעת עברייני חניות נכים למידע נוסף>>>

מונית נגישה - בכדי לעודד חברות הסעה ומוניות להפוך את המוניות לנגישות, המדינה מקלה משמעותית את עלות רכישת הרישיונות להפעלת מונית לאלו אשר ינגישו מוניות לאנשים עם מוגבלויות מידע נוסף>>>

מערכת הגו'סטיר תופסת תאוצה.

יותר ויותר נכים בוחרים לנהוג במערכת הג'ויסטיר.

לקוחות הידרופיקס עוברים לדור החדש של מערכות הנהיגה.

למידע נוסף>>>

חדש בהידרופיקס - רמפות ידניות בגדלים שונים לרכבים להסעת נכים ולמטרות נוספות

למידע נוסף>>>

שימו לב! עפ"י תיקון בהסכם הניידות שנכנס לתוקף באוגוסט 2013, מורשה נהיגה של מוגבל בניידות יכול להתגורר במרחק של עד 1.5 ק"מ  מביתו של המוגבל בניידות (במקום 500 מ' כפי שהיה עד כה)"